„Dbam o zdrowie - myję często ręce”

Dnia 8 kwietnia 2024r., Klinikach: Chirurgii i Urologii Dziecięcej, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej oraz Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej odbyły się dla przedszkolaków zajęcia edukacyjne z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
Nauczycielka przedszkola mgr Marta Mieczkowska zachęcała dzieci do rozmowy o potrzebie dbania o zdrowie i higienę. Zajęcia zostały wzbogacone o literaturę dziecięcą, treści z broszury edukacyjnej dla najmłodszych i zabawy edukacyjne. Przedszkolaki zainspirowane treścią książeczki „Chory kotek” Stanisława Jachowicza, rymowanymi wierszykami na temat - „Jak dbać o zdrowie?”, aktywnie uczestniczyły w rozmowie. Potem wykonywały zadania na kartach edukacyjnych - „Kiedy należy myć ręce?”, „Jak myjemy ręce?”, urozmaiconych ilustracjami do kolorowania. Przedszkolaki spędziły czas miło i pożytecznie.