Wizja szkoły

Naszą  ambicją  jest  aby  uczniowie  dobrze  wspominali  szkołę  szpitalną, zajęcia edukacyjne  i wychowawcze  oraz  wykorzystali  zdobytą  wiedzę  i umiejętności  w  szkole  macierzystej.  Poprzez  zajęcia  dydaktyczne  i  wychowawcze  oraz  pomoc psychologiczno-pedagogiczną, wyrównali braki w nauce spowodowane procesem leczenia.  Wspieramy  rodziców  w  procesie  wychowania  i  nauczania, stwarzając uczniom optymalne warunki do prawidłowego, wszechstronnego rozwoju intelektualnego, społecznego i duchowego.

Nasza placówka rozwija się dynamicznie, jest otwarta i ukierunkowana na oczekiwania uczniów i rodziców.

Priorytety działań szkoły:

• Efektywne nauczanie, organizowanie oraz prowadzenie zajęcia o charakterze terapeutyczno- dydaktycznym.
  • Wyrównywanie szans edukacyjnych, braków w nauce we współpracy ze szkołami macierzystymi.
  • Wspomaganie procesu leczenia oraz pomaganie w adaptacji do nowego środowiska w którym znalazł się uczeń.
  • Skuteczne wychowywanie i uspołecznianie, wychodzenie naprzeciw potrzebom chorego dziecka przebywającego w szpitalu,
  • Troskliwe  opiekowanie się, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa oraz zaufania uczniom i ich rodzicom w sytuacji  stresu związanego z chorobą.
  • Promowanie i kształtowanie postaw związanych ze zdrowym, aktywnym stylem życia.
  • Inspirowanie do podejmowania wysiłku poznawczego i intelektualnego, rozwijanie wrażliwości estetycznej dziecka oraz jego zdolności twórczych.
  • Kształtowanie poczucia odpowiedzialności, samodzielności i tolerancji.
  • Kształtowanie umiejętności radzenia sobie w różnych, trudnych sytuacjach.
  • Dbanie o dobrą, rodzinną atmosferę w szkole.
  • Promowanie uczenia się i odkrywanie zdolności.
  • Pomaganie w pokonywaniu niepowodzeń i trudności.
  • Zapewnienie wykwalifikowanej kadry nauczycieli, którzy rozwijają swoje umiejętności i wzbogacają warsztat pracy.
  • Rozwijanie i dbanie o jakość współpracy z personelem medycznym i rodzicami.
  • Zapewnianie nowoczesnych, atrakcyjnych zajęć dydaktycznych i wychowawczych w oparciu o najlepsze programy nauczania, w tym programy autorskie i innowacyjne, dostosowane do specyfiki szkoły szpitalnej.
  • Systematyczne wzbogacanie bazy szkoły.
  • Szkoła obejmuje edukacją: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkoły podstawowej oraz uczniów szkoły średniej.