„Wiosna radosna”

W ramach cyklu spotkań „Bliżej natury. Przyroda w czterech porach roku”, w Klinikach: Chirurgii i Urologii Dziecięcej, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej oraz Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej odbyły się zajęcia czytelnicze „Witaj wiosno” (02.04.2024r.). zajęcia edukacyjne „Zagadki Pani Żabki” (03.04.2024r.), warsztaty plastyczne „Bocian i żaby” (09.04.2024r.).
Nauczycielka przedszkola mgr Marta Mieczkowska witała przedszkolaki w wiosennych aranżacjach. W wiosennym wianuszku zachęcała dzieci do czytania literatury dziecięcej. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały o czym opowiadała M. Strzałkowska w książce „Wiosna”. Z zaangażowaniem kolorowały otrzymane ilustracje o tematyce wiosennej. W przebraniu za „Panią Żabkę” zachęcała dzieci do rozwiązywania wiosennych zagadek umiejscowionych na kwiatku. Przedszkolaki wskazywały listki z zagadkami i z zapałem je rozwiązywały. Uczestniczyły w zabawach edukacyjnych – znajdowały różnice między obrazkami i wskazywały drogę wyjścia z labiryntów oraz dopasowywały cienie i dorysowywały elementy do ilustracji. Za zaangażowanie w zabawę otrzymywały nagrody w formie naklejek. W przebraniu za „Bociana” nauczycielka prowadziła warsztaty, w trakcie których dzieci wykonywały z papieru skaczące żabki w technice origami. Przedszkolaki były zachwycone możliwością poruszania żabką. Naciskając papier we wskazanym miejscu wprawiały ją w skoczny ruch. Mile spędzany czas wprawiał w dobry nastrój dzieci i ich rodziców.