KIERMASZ WIELKANOCNY 2024

„Już Wielkanoc Święta, Święta Wielkanocne Jak wesoło, jak radośnie. Już słoneczko mocno grzeje Miły wiatr wokoło wieje. Rośnie trawa na trawniku Żółty żonkil w wazoniku. Na podwórku słychać dzieci Ach, jak dobrze że już kwiecień”


Kiermasz Wielkanocny to tradycyjne wydarzenie w UDSK.Od 11 marca do 22 marca nauczycielki Zespołu Szkół nr15 prezentowały swoje rękodzieła.Na stołach znajdowały się pisanki, kartki własnoręcznie robione, stroiki,wieńce wielkanocne, magnesy,zajączki z materiału oraz baranki i jajka szydełkowe.
To przedświąteczne spotkanie służy kultywowaniu świątecznych tradycji, budowaniu wspólnoty i poczucia tożsamości.
Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na zakup materiałów papierniczych i gier planszowych na oddziały szpitalne.


Alleluja już się wesoło niesie,
więc znak to, że Wielkanoc nadeszła.
Każdy z uśmiechem już niesie koszyczek
i radośnie wita się z każdym sąsiadem.
Spieszno jest wszystkim na wielkanocne śniadanie,
które na stole będzie pięknie podane.
Wesołych Świąt!!!

Powrót na początek strony