Kolorowa Wielkanoc – spotkanie z wielkanocnym zajączkiem

Dnia 27 marca 2024 roku, z okazji nadchodzących Świat Wielkanocnych, w Klinikach: Chirurgii i Urologii Dziecięcej, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej oraz Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej odbyły się dla przedszkolaków zajęcia czytelniczo - plastyczne w oparciu o książkę pt. „O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach” Urszuli Kozłowskiej oraz zabawy z zajączkiem.

Nauczycielka mgr Marta Mieczkowska przywitała dzieci w wielkanocnej aranżacji – w opasce z zajączkiem i woreczkiem pełnym jajeczek z zagadki. Przedszkolaków wprowadziła w wielkanocny temat czytając książkę „O wiośnie, kurczętach i wielkanocnych świętach”. Dzieci losowały jajka – niespodzianki, w których kryły się zagadki o tematyce wielkanocnej. Z odgadywaniem zagadek radzili sobie nawet najmłodsi uczestnicy zabawy. Przedszkolaki otrzymały nagrody w formie naklejek oraz karty z zadaniami wielkanocnymi ćwiczącymi spostrzegawczość. Na zakończenie dzieci, zachęcone do aktywności plastycznej kolorowały wielkanocne jajo. Zajęcia zmotywowały przedszkolaki do różnych aktywności, sprawiły im radość i wprowadziły w świąteczny nastrój.

Powrót na początek strony