„Lisek uczy dzieci segregacji śmieci”

W dniach 22-24 kwietnia 2024r., w Klinikach: Chirurgii i Urologii Dziecięcej, Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej oraz Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej odbyły się zajęcia edukacyjno - czytelnicze w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi.
Zainteresowanie przedszkolaków wzbudziła sympatyczna pacynka „Lisek – Maciek” umiejscowiona na dłoni nauczycielki przedszkola mgr Marty Mieczkowskiej, zachęcająca do słuchania serii bajeczek edukacyjnych pt. „Lisek uczy dzieci segregacji śmieci” autorstwa R. Wejnera. Dzieci chętnie słuchały rymowanych tekstów i rozmawiały o tym jak należy segregować śmieci, aby na Ziemi było ładnie, zdrowo i czysto. Rodzice dostrzegli, że ich małe pociechy mogą uczyć się dbać o los planety, na której żyją, a dziecięca literatura pomaga już u najmłodszych wyrobić wrażliwość, która będzie procentowała w dorosłym życiu. Przedszkolaki otrzymywały zadania do wykonania w formie kart edukacyjnych. Ich aktywność na zajęciach i zaangażowanie zostało nagrodzone naklejkami.