Majowe święta

W dniu 25.04.2024 odbyła się uroczysta akademia w Zespole Szkół NR 15 przy UDSK oraz na oddziale stacjonarnym UDSK Turniej Wiedzy o Polsce zorganizowany przez nauczycielki Zespołu Nauczycieli Języków Obcych. Nauczyciele grup wychowawczych przygotowali kotyliony, które uczniowie wchodzący na salę przyklejali. Obecnych uczniów, rodziców i nauczycieli powitała pani dyrektor Elżbieta Sokólska. Po czym uczniowie i nauczyciele zaśpiewali wspólnie hymn Polski. Następnie wspólnie obejrzeli prezentację Nasze majowe Świeta.
Prezentacja omawiała święta: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja Święto Flagi, 3 maja Święto Konstytucji 3-ego Maja oraz symbole narodowe.
Nauczyciel historii Karol Urbański przedstawił i omówił prezentację o Nieoczywiste barwy narodowe. Po czym uczniowie wzięli udział w konkurencjach w ramach Turnieju Wiedzy o Polsce.
Pierwszą konkurencją było układanie legend Polskich- uczniowie otrzymali puzzle z których układali ilustracje legend. Po ułożeniu uczniowie przyklejali puzzle na brystolu, prezentowali obecnym na apelu. Nauczycielka mgr Anna Mikołajczak omawiała z uczniami ich prace.
Potem nauczycielka mgr Monika Berensztajn rozdała uczniom wycięte pytania quizowe na które odpowiadali.
Kolejną konkurencją były pytania tak/ nie. Nauczycielka mgr Agnieszka Żakowicz wyświetliła prezentację z zdaniami. Póżniej uczniowie czytali zdania, decydowali, czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe.
Pani Dyrektor mgr Elżbieta Sokólska podziękowała za udział w uroczystości. Uczniowie wychodząc z apelu otrzymali kolorowanki prezentujące mapę Polski z symbolami Polski oraz cukierki.