Światowy Dzień Książki na Onkologii

23 kwietnia 2024 obchodziliśmy w Klinice Onkologii i Hematologii UDSK Światowy Dzień Książki. Dzieci rozwiązywały quizy o książkach, bohaterach bajek i lektur. Rozpoznawały tytuły znanych książek, bajek i baśni. Miały także za zadanie podanie prawidłowej treści fragmentów wierszy, do których wkradły się błędy…. Oto kilka przykładowych:
Nad rzeczką opodal krzaczka wieszała pranie wieśniaczka
(……..mieszkała Kaczka Dziwaczka. J. Brzechwa „Kaczka dziwaczka”)
Posadził dziadek babcię w ogrodzie, będzie tam babcia siedzieć o głodzie.
(… rzepkę w ogrodzie, chodził tę rzepkę oglądać co dzień J. Tuwim „Rzepka”)
Do biedronki przyszedł żuk, aby jej położyć bruk. Biedroneczka prosi żuka: drogi żuku – nie chcę na podwórku bruku.
(….. w okieneczko puk, puk, puk. Biedroneczka widzi żuka: czego pan tu u mnie szuka? J. Brzechwa „Żuk”)
Słowne lapsusy wywołały wiele śmiechu a przy tym były okazją do wspólnego deklamowania wierszy (oj przydały nam się występy w Szkolnym Teatrze Nauczycielskim „Kroplówka”)
Dzieci i ich Rodzice wykazali się znajomością wielu tekstów polskich poetów!!!!!
Na koniec dzieci otrzymały książki do czytania, zakładki i bajkowe kolorowanki.
Spotkanie zrealizowały:
Alina Malecka - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,